Metody terapeutyczne z których korzystamy:
Osteopatia
Diagnostyka i Leczenie Kręgosłupa
Diagnostyka i Leczenie Stanów Obwodowych
Osteopatia – co to takiego.
Terapia Manualna
Zajmuje się badaniem i leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu. W wyniku prowokacji określonych tkanek odnajduje się zaburzone struktury, określa stopień ich uszkodzenia oraz odnajduje się przyczyny dolegliwości. Metoda ta ma zastosowanie w przypadkach: bólów kręgosłupa i stawów obwodowych, rwy kulszowej, nerwobólów, zapaleń ścięgien i mięśni oraz ograniczeń ruchomości.
Fizykoterapia
- Fala uderzeniowa
- Fala Radiowa (TECAR)
- Prądy
- Ultradźwięki
- Laser
- Pola Magnetyczne
Fala Radiowa (TECAR)
Fala uderzeniowa
Terapia metodą PNF
Znajduje zastosowanie w bardzo wielu chorobach, głównie z dziedziny neurologii i ortopedii.
Leczenie ukierunkowane jest na odzyskanie utraconej w wyniku procesu chorobowego funkcji ruchowej. Polega m.in. na postrzeganiu chorego w sposób całościowy wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała, co umożliwia bezbolesną pracę.
Medycyna Ortopedyczna wg. Dr Cyriax'a
Metoda diagnozowania i leczenia dolegliwości ortopedycznych układu ruchu. Poprzez szczegółowe badanie funkcjonalne oraz wywiad uzyskuje się kompletną informację na temat problemu pacjenta – tzw. „wzorzec kliniczny”, przez co terapeuta jest w stanie dokładnie zlokalizować uszkodzoną strukturę oraz dokonać diagnozy różnicowej. Dla poszczególnych wzorców klinicznych metoda oferuje bezpośrednie, lokalne i skuteczne leczenie. Terapeuta stosuje techniki terapii manualnej, masażu poprzecznego, mobilizacji i manipulacji oraz ćwiczenia wykonywane przez pacjenta.
Terapia Narzędziowa (IASTM)
Terapia Narzędziowa (IASTM) jest to metoda fizjoterapeutyczna która polega na pracy na tkankach miękkich przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Terapia narzędziowa jest tylko częścią terapii manualnej, jest szczególnie pomocna przy leczeniu takich dolegliwości jak:
- Bóle kręgosłupa
- Zespół cieśni nadgarstka
- Zapalenie rozcięgna podeszwowego
- Zapalenia ścięgien
- Łokieć tenisisty
- Łokieć golfisty
- Bóle mięśni
Akupunktura Równoważąca Metodą dr Tana
Metoda równoważni jest znana od długiego czasu ale dopiero dzięki dr Tanowi może być stosowana dla osób parających się medycyną zachodnią jak fizjoterapeuci, bez konieczności długiego zgłębiania kanonów medycyny chińskiej. Metoda równoważni polega na zidentyfikowaniu regionów bolesnych a następnie przyporządkowaniu ich do określonego obrębu ciała. Metoda dr Tana jest stosowana dlatego, że daje duża efektywność w redukcji bólu. Przy jej pomocy leczymy dolegliwości takie jak:
- dyskopatie i bóle kręgosłupa
- neuropatie
- bóle mięśniowe
- zespół korzeniowy
- ból stawów
- neuropatie
- ból miesiączkowy
Trening Medyczny
Trening medyczny adresowany jest nie tylko do sportowców, ale do wszystkich osób które trening traktują jako formę rekreacji. Ćwiczenia pozwalają wrócić do formy oraz aktywności fizycznej jak również ją poprawić. Trening medyczny adresowany jest do wszystkich osób niezależnie od wieku które chcą pozostać w formie przez zbudowanie świadomość ciała na podstawie medycznej wiedzy.
Masaż Tkanek Głębokich
Masaż tkanek głębokich jest podejściem terapeutycznym, gdzie fizjoterapeuta wykorzystuje techniki narzędziowe i manualne nakierowany na przywrócenie prawidłowej równowagi funkcjonowania układu mięśniowo-szkieletowego.
Kinesiotaping
Polega na odpowiednim naklejaniu specjalnych plastrów na ciało pacjenta w celu uzyskania poprawy w zakresie funkcjonowania mięśni i stawów oraz układu limfatycznego. Korzystny wpływ działania plastrów polega na usunięciu bólu, polepszeniu zakresu ruchu i zmniejszeniu napięcia mięśniowego.
Masaż leczniczy
Ma na celu leczenie poszczególnych zaburzeń organizmu poprzez wykonanie określonych zabiegów manualnych. Masaż leczniczy ma zastosowanie w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji wielu chorób z zakresu ortopedii, chirurgii, neurologii, pediatrii, a także w terapii chorób wewnętrznych.
Terapia Kobiet w Ciąży i Po Porodzie
Podczas ciąży u kobiety zachodzi w organizmie szereg zmian fizycznych i emocjonalnych. Terapia dla kobiet w ciąży i po porodzie ma na celu pomocy przy takich dolegliwościach jak:
- bóle kręgosłupa
- napięciowe bóle głowy
- nietrzymanie moczu
- obrzęki kończyn
- rozstęp mięśni prostych brzucha
- terapia blizn po cesarskim cięciu.